top of page

מה זה אומר ״חיבור לגוף״?!שאלו אותי השבוע, מה הייתה נקודת המפנה שלי, הרגע הזה שהכל השתנה אצלי, הרגע שהבנתי והפכתי את החיים שלי. אצלי זה לא ממש היה רגע, אלא יותר תקופה והבנה אחת בסיסית שהובילה אותי לכאן - אני לא מחוברת לגוף שלי. מה זה בכלל אומר, להיות ״מחובר״ לגוף שלי? כי אם זה משהו כזה של רוחניקים ששרים על כל מיני חיבורים קוסמיים, זה פחות בשבילי. אני יותר ריאלית, פרקטית, מעשית מה שנקרא. אז מה זה חיבור לגוף?! מה זה אומר?! היה בי תסכול גדול, כי לא הצלחתי אפילו להבין מה זה אומר חיבור לגוף, זה היה נשמע לי כמו שטות אחת גדולה שספורטאים אוהבים להטיף לעצלנים. חיבור לגוף, ברור שאני מחוברת לגוף, אני חיה בתוכו!!! לא?

אז זהו, שמרוב שלא היה לי חיבור לגוף, לא הצלחתי להבין מה זה אומר. הייתי כל הזמן בראש - למדתי, חקרתי, התבוננתי, עשיתי דמיון מודרך, מדיטציות שעות על גבי שעות, עשיתי מלא ריפוי רגשי ועדיין, לא הרגשתי את תחושת האושר הזו שכל המורים הגדולים חדברים עליה. לא הבנתי מה אני מפספספת, עד שהבנתי. ככה זה, אנחנו לא יודעים את מה שאנחנו לא יודעים. ביוגה לא למדתי להיות גמישה, לעשות תנוחות מוזרות או לרחף באוויר, סך הכל למדתי לנשום, ולשים לב לתחושה של הנשימה בגוף. לשים לב לכאבים, לראות איך הם מרגישים במקום להתנגד להם ישר, להיכנז לתוך הכאב הפיזי, כדי להגיע לכאב האמיתי, הרגשי ולהתמודד איתו, לטוב ולרע.
ביוגה למדתי לנשום, כי למרות שזו פעולה אוטומטית, אנחנו לוקחים אותה כמובן מאליו כשהיא למעשה הכלי הכי מדויק להגיע לנוכחות בכאן ועכשיו. הנשימה, היא הביטוי הפיזי המובהק ביותר שקורה אך ורק, ברגע הזה. הנשימה לא יכולה לקרות באף מימד אחר של זמן, חוץ מהרגע הזה. כשאנחנו מרחפים למחשבות, אנחנו באופן אוטומטי מפסיקים לשים לב לנשימה ולכן, מדובר באינדיקטור נהדר לרמת הנוכחות שלי; אם אני מקשיב ושם לב לנשימה, אני נוכח ברגע הזה, בגוף ואם לא שמתי לב לנשימה, סימן שברחתי למחשבות.

ברגע הזה, לא צריך לשפוט או לבקר את עצמינו אלא פשוט להפנות את תשובת ליבנו חזרה לנשימה, בעידוד הומוריסטי, קליל וחמוד, כמו שהיינו אומרים לילד קטן ״חמוד! המחשבות הזה נחמדות, אבל בוא נפנה רק לרגע את תשומת הלב שלנו חזרה לנשימה. כל הכבוד!״. זה נשמע אולי מפגר אבל זה לא. הילד או ילדה שבנו לא מפגרים בכלל!! הם כנראה יותר רגישין מאיתנו בהרבה והם רק רוצים קצת תשומת לב ואהבה. זה הכל.

ברגע שאני שמה לב לנשימה שלי, אני גם שמה לב לתחושה של הנשימה בגוף; בגרון, באף, בפה, בבטן, בגב, במקומות שכואבים וככה לאט לאט, אני לומדת את התחושות השונות שיש לי במקומות השונים בגוף שלי, אני מתחילה דיאלוג פתוח עם הגוף שלי, אני מקשיבה לו והוא מאותת לי על דברים שונים שכדאי לי להתבונן בהם. מופלא!! הגוף שלי כלי כל כך מדהים שעובד בצורה מדויקת ומושלמת, הוא יודע לרפא את עצמו מבפנים ומבחוץ אם נותנים לו את הכלים הנכונים ובאמת שלא צריך לעשות הרבה כדי שכל המערכת המטורפת הזו תעבוד כמו שעון.
בגדול, צריך לתת לו מספיק שינה, אוכל בריא, מים ואהבה והוא כבר יעשה את הכל לבד. התקשורת עם הגוף מקלה בעיקר עלינו, היא עוזרת להיות ברגע הזה ולהימנעמפ מלופים רגשיים בצורת סיפורים שאנחנו מספרים לעצמינו בראש שוב והיא מאפשרת לנו לחוות עונג אמיתי, בכל חלקי הגוף מהלב עד לאיבר המין. הגוף שלי הוא הכלי הכי מדהים שקיים בעולם הזה, והיום, כשאני יודעת להקשיב לו, להרגיש אותו, אני גם נהנית ממנו הרבה יותר, בכל המובנים. אני למדתי להרגיש את הגוף בעזרת יוגה, אבל אני כבר מאז המצאתי תרגול משלי שמתאים יותר לנשים שרוצות להרגיש את הגוף יותר בזמן חוויות מיניות ולהרגיש יותר את הואגינה שלהן בפרט.

לא חייבים להיות יוגה מהסרטים כדי לחזור להרגיש את הגוף. רק צריך לעצור לרגע, להשקיט את המחשבות, להפעיל את הגוף, לנשום ולהיות. יוגה היא הטכנולוגיה שבעזרתה אנחנו יכולים להרגיש את החיבור המדהים הזה לגוף שלנו ובסופו של דבר, גם ללב שלנו. יוגה יכולה להיות אכילה יוגית, ריקוד יוגי, ריצה יוגית.... כל דבר שאני עושה בנוכחות תוך כדי תשומת לב לנשימה ולגוף זה יוגה. תבחרו את היוגה שהכי מתאימה לכם, אבל תבחרו ותעשו אותה כי זה לא יקרה לבד.

היוגה הספציפית שאני בחרתי, היא יוגה בעירום כי העירום מוריד עוד שכבות של הדמויות שאנחנו עובדים כל כך קשה לתחזק. העירום משאיר אותי ככה, כמו שאני, חשופה מכל הבחינות והוא לא מאפשר לי להסתתר, לא מעצמי ולא מאחרים. אם בחדר מלא אנשים עירומים, אני יכולה לקפוץ כמו ארנב מרושע ולעשות פרצופים לאנשים שקופצים גם כמו ארנב, אני מאמינה שאני יכולה לעשות הכל. כל הקירות התמוססו, הפסקתי להשוות את עצמי לאחרים, למדוד את עצמי ולדאוג למה שאנשים אחרים חושבים עליי.
איכפת לי מה אני חושבת על עצמי אני משתדלת להיות בן אדם טוב נחמדה לשכנים שלי מכבדת את ההורים שלי לא אוכלת חיות אם אני לא חייבת מדברת לאחרים יפה רואה את הילד וילדה בכל אדם שאני פוגשת ומשתדלת להיות כמה שיותר באהבה.


אני עובדת עם גברים ונשים במפגשים אישיים על מגוון נושאים וביניהם, חיבור לגוף, מיניות ואהבה. המפגשים קורים אצלי בתל אביב (או בוידאו מרחוק) ואורכים כשעה וחצי. אם אתם רוצים לקבל מידע נוסף, שלחו לי מייל natashalahav@gmail.com ונדבר באהבה.
Comments


bottom of page