למה אני מעניקה את הכוח על מצב הרוח שלי לאחרים?


תמיד התבלבלתי בהבנה שלי על החיבור בין המחשבות (הסיפורים שיש לי בראש) לבין הרגשות ולאפקט הפיזי שיש לזה על הגוף והחיים שלי, הנושא ריתק אותי מאז ומתמיד ובשנים האחרונות אני חוקרת אותו לעומק ומגלה בדיוק כמה הם קשורים אחד לשנייה. אחד הדברים שהכי הפריעו לי למשל, זה הרמה שאני נותנת לאחרים להשפיע לי על מצב הרוח, אחרי שקצת שחקרתי את הנושא לעומק, זה מה שגיליתי.....

מה זה ״מצב רוח״?


מצב הרוח שלנו זה דבר נהדר ומעניין מאוד בעיניי. מצב ה״רוח״ שלי כלומר מצב הנשמה שלי, הרוח שחיה בתוכי, היא זו שמשפיעה על איך אני מרגישה בכל רגע נתון. הרגש המסוים שאני מרגישה כרגע, אולי נובע ממחשבה שהעילתי בראש, אבל, למרות שזה ״רק בראש״, זה משפיע באופן ישיר על איך מרגישה פיזית.


לדוגמא, אם אני קמה בבוקר, ומרגישה ממש בבאסה, לא משנה הסיבה (בין אם זה מחלום או עצבים שנגררו מהיום שלפני), האנרגיה שאני אהיה בה תהיה אנרגיה של ״באסה״. לכל רגש יש רטט מסוים, כלומר כל רגש מייצר או למעשה הוא בעצמו, תדר אנרגטי מסוים ששולח מסרים לגוף שלי ולסביבה שלי.


רגש של ״באסה״ ישדר תדר נמוך יחסית לגוף שלי ויגרום אולי למחלה פיזית, הוא ישדר תדר נמוך גם לסביבה שלי וכך למעשה, כל עוד אני ברגש הנמוך הזה, אני מושכת לחיים שלי דברים שמתאימים לאותו התדר....כלומר, דברים מבאסים. מצב הרוח שלי (התדר האנרגטי שאני נמצאת בו) למעשה משפיע על המצב הבריאותי שלי, על המצב הכלכלי שלי, הרומנטי שלי ועל החיים שלי!!!


אז למה אנחנו לא כל הזמן במצב רוח טוב ויוצרים את החיים שאנחנו רוצים לחיות?


הסיבה היא פשוטה - אני לא שמה לב למצב הרוח שלי בזמן אמת, זה קורה בגלל שאני כל כך בתוך המחשבות שלי, מזדהה איתם וחושבת שהם אני, שאני אפילו לא מצליחה לשים לב שאני במצב רוח לא טוב, בטח שאני לא יודעת איך לשנות את מצב הרוח שלי, סתם כך. בנוסף לכך, אנחנו כל הזמן באינטראקציה מול הסביבה - ברחוב, בעבודה, בבית, בדוכן של הקפה בבוקר, אנחנו כל הזמן מדברים עם אנשים ומנהלים איתם חילופי אנרגיות אבל השאלה וגם הם בפועל, משפיעים על מצב הרוח שלי כך שזה לא רק בידיי.


האמנם? או שאולי, אני זו שנותנת לאותם האנשים האלה, להשפיע על התחושה הפנימית שלי? ואם כך, אולי אני יכולה להפסיק לעשות את זה ולהפוך לאחראית הבלעדית על מצב הרוח שלי וכך בהתאם, גם על חיי? כן, לדעתי זה אפשרי ואני מתרגלת את זה מידי יום! אני עוד לא מאסטרית בתחום אבל לאט לאט, כל יום אני מתרגלת את זה יותר ויותר ודברים אכן השתנו וממשיכים להשתנות בחיים שלי לטובה.איך מתרגלים את זה?


אני עושה את זה בעזרת מדיטציה (או מיינדפולנס, זה דיי אותו הדבר), כלומר ״נוכחות ותשומת לב בנשימה ובתחושות בגוף״. בערת הנוכחות הזו, אני יכולה לשים בכל רגע נתון ובזמן אמת למצב הרוח שלי, להשפעות השונות עליו ואני יכולה גם בזמן אמת לשנות אותם.


לכן, אני רוצה ללמוד להיות בנוכחות כמה שיותר, ואני רוצה לדעת איך להעביר את תשומת הלב שלי מהמחשבות השליליות למחשבות חיוביות. אני רוצה בכלל לשים לב שאני לא במצב רוח טוב כדי שאוכל לשנות אותו ו..... אני רוצה להפסיק לתת לאחרים את הכוח על מצב הרוח שלי.


כמה דברים קטנים שתוכלו לעשות כבר מהיום כדי לקחת חזרה בעלות ואחראיות על מצב הרוח שלכם וכדי לשפר אותו למצב חיובי ותדר גבוה יותר....


1. להפסיק לקחת דברים אישית: ברוב הפעמים אנשים רואים רק את עצמם. גם אם הם מדברים איתי, אני למעשה רק משקפת להם את עצמם, את הכאבים שלהם ואת כל הדברים הפנימיים שהם מתמודדים איתם ולכן, ברוב הפעמים, הם לא באמת מדברים אליי ברמה האישית.


זו הסיבה שאני לומדת ומלמדת לא לקחת דברים אישית (קראו את ״ארבעת ההסכמות״ למידע נוסף על זה). אם אני אקח כל דבר שכל בן אדם יגיד עליי ברמה האישית, אני למעשה כל הזמן מעניקה את השליטה על מצב הרוח שלי לאחרים. ובעצם, מי הם בכלל ולמה כל כך איכפת לי מה הם חושבים עליי?!


אני ממליצה לקחת אישית דברים שנאמרים על ידי אנשים שאנחנו מכבדים ואוהבים בלבד, ומכל השאר לקחת את מה שהם אומרים כהמלצה ולזכור תוך כדיף שהם כנראה מדברים בעצם לעצמם ולא אליי.


2. יותר לנשום: הנשימה היא הכלי החזק ביותר להחזיר את התודעה לכאן ועכשיו 0חוץ מעירום). לכן, אני רוצה לתרגל נשימות כמה שיותר במהלך היום ובכלל. אני מליצה להתחיל את הבוקר עם 10 נשימות עמו