להיות בסדר עם איך שאת

Updated: Oct 28, 2018


״להיות בסדר אם איך שאת מרגישה, גם כשזה לא מה שציפית או קיווית לו, הוא המפתח לסקס מדהים״ (Come as you are, Emily Nagosk Ph.D). בין אם את מרגישה לחוצה, עצבנית, ביישנית, אשמה, לא בסדר או בחרדות ופחדים, הסוד הוא להתמודד איתם הוא כזה - ברגע שתקבלי את העובדה שאת מרגישה ככה ושזה בסדר גמור, תוכלי להתקדם עוד צעד אחד לכיוון סקס מענג ואורגזמי. אבל, כל עוד את כועסת על עצמך על זה שאת לא גומרת מחדירה, על זה שאת לא מינית מספיק, לא סקסית מספיק, לא כוסית מספיק, לא נהנית מסקס מספיק…את לא מאפשרת למצב להשתנות וכנראה שתתקעי עם סקס גרוע, עד שתביני שהבעיה היא לא פיזיולוגית, אלא אצלך בראש והיא מתחילה מזה שאת...לא מקבלת את עצמך.


נשים רבות שאני עובדת איתן מרגישות ״לא בסדר״. הן שמעו מנשים אחרות או מהתקשורת דברים שנשים חוות או עושות והן משוות את זה כל הזמן אליהן. הן רואות שהן לא חוות את הדברים האלה ומיד חושבות שמשהו לא בסדר אצלן. המחשבה ש״משהו לא בסדר אצלי״, יוצרת אנרגיה שלילית ומעכבת. מדובר במחשב טורדנית שלא תורמת לדבר ורק מונעת ממך לעשות את העבודה כדי לשנות את הרגשתך. כל עוד תתנגדי לרגשות שלך, את למעשה לא מקבלת אותם או את עצמך ובכך, מעכבת את ההתפתחות שלך אל עבר חיים מאושרים וסקס מספק ומענג.

תתחילי לשים לב לרגשות שלך במצבים מיניים שונים, במקום להתעלם מהם


נסי לשים לב איך את מרגישה לגבי הגוף שלך והמיניות שלך בפרט - האם את מרגישה אשמה על כך שאת לא נהנית כמו שאת ״אמורה״? האם את מרגישה עצובה